תמונת מופע: קתדרת מרצים- 12 הרצאות בוקר ממיטב המרצים לטובת תושבי העיר רמת גן

קתדרת מרצים- פרופ' ירון זליכה: כלכלת ישראל גן עדן או גהינום?

קתדרה
תיאטרון רמת גן - חיבת ציון 16 ר"ג
שני, 01 אוגוסט 2022 בשעה 10:00
משך 1 שעות
פתיחת דלתות בשעה 09:30
מחיר 240 ₪

פרטי ההרצאה

לחצו להורדת חוברת ההרצאות

 הרצאה ראשונה 23.5.2022

סרן נועם גרשוני אלוף אולימפי

"מהקופסה השחורה למדליית זהב | איך מייצרים ניצחונות"

חוסר ודאות, משברים, שגרה שמתהפכת, כישלונות, תחרותיות והישגיות, התמודדות עם משברים ומגבלות. סיפור המסע הלא יאומן של טייס חיל האוויר לשעבר, שנפצע אנושות בהתרסקות מסוקים והפך לאלוף אולימפי שמהווה כיום השראה לעשרות אלפי אנשים ברחבי העולם.
בהרצאה מרתקת,  גרשוני מעביר פרקטיקות ומעניק כלים יישומיים להתמודדות עם שינויים ואתגרים לצד שאיפה מתמדת לביצועי שיא ומצוינות.

 

הרצאה שנייה 30.5.2022

מתן חודורוב הפרשן הכלכלי של ערוץ 13

"בין יוקר המחייה למגפת הקורונה-אתגרים בניהול הכלכלה הלאומית והמשפחתית"

במבט על, נראה כי המשק הישראלי מתאושש במהירות מסגרי הקורונה, ענף ההייטק משגשג ושיעור האבטלה צונח. אולם, שורה של סימני שאלה חותרים תחת תחושת הרווחה הכלכלית –מהמלחמה באוקראינה, דרך המיסים החדשים שהוטלו בתקציב המדינה ועד לחשש מפני גל שישי של הנגיף. מהם ההזדמנויות והסיכונים שטומנת בחובה המציאות הזו וכיצד נכון להתנהל בתקופת אי ודאות, ומה קורה בשוק הנדל”ן הרותח?

הרצאה שלישית 6.6.2022

שלומית אורן אוצרת, ויזמית בתחום האמנות, בעלת הבלוג so-art

"השיגעון של קוסאמה – האמנית שכבשה את העולם בנקודות"

מה עומד מאחורי האישה, האמנית והפרסונה של האמנית הכי מדוברת היום וכיצד הפכה לכוכבת נערצת גם בגיל 93. מה עומד מאחורי חדרי האינסוף וכל הנקודות האלה? כיצד הפכה להיות קונצנזוס מוערך ע"י מוזיאונים, אספנים, שוחרי אמנות אחרים? ואיך יוצרים מותג כל כך חזק בתחום האמנות?
מסע לגילוי הסיפור האישי וחייה הסוערים ששזורים בתוך היצירות ומאפשר הבנה מעמיקה יותר שלהן.

 

הרצאה רביעית 13.6.2022

ד"ר גוין סאס דיקן בית הספר לעיצוב וחדשנות של המכללה למנהל

"לחשוב כמו בובספוג"

מפגש טעימה על דמיון, יצירתיות וחדשנות בעולם משתנה המנבא שאחוז ניכר מהמקצועות של היום המוכרים לנו, יעלמו.חשיבה יצירתית דינאמית כדי להעשיר את ארגז הכלים המכיל את הכישורים שנחוצים בעולם עתידי.

למה כל כך חשוב לחשוב? למה להפעיל את הדמיון בכל גיל? סתם למה לשאול למה? על שאלות אלו ההרצאה תשיב תוך שילוב תרגילים וקטעי וידיאו.

 

הרצאה חמישית 20.6.2022

ענת לב אדלר עיתונאית בידיעות אחרונות וסופרת

שארית הזמן והתשוקה

מה עושה אישה בת 50 שפוחדת להזדקן? מתגנבת לגור עם הפסיכולוגית שלה, שסגרה את הקליניקה ועברה לבית דיור מוגן. בהרצאה מלאת הומור, קבלה וחמלה, מדברת ענת לב-אדלר על אביגיל, גיבורת הרומן שלה "אישה בעונת מעבר", על מציאות שמחבקת את הנעורים אבל לא מלמדת אותנו להזדקן, ועונה על השאלה מה עלינו לעשות בשארית הזמן והתשוקה.

 

הרצאה שישית 27.6.2022

איתי אנגל – "המלחמה באוקראינה ורוסיה של פוטין"

מבכירי העיתונאים בישראל, כתב התוכנית "עובדה

בהחלטה של איש אחד פלשה רוסיה לאוקראינה. מלחמה איומה שמאיימת להפוך לקטסטרופה גדולה עוד יותר.המלחמה אינה מצטמצמת לאוקראינה בלבד אלא מערערת את כל הסדר העולמי בערפילי מלחמה ואיום גרעיני. איתי אנגל שהה באוקראינה ברגעים בהם פרצה המלחמה, תיעד את חזית הקרבות ונפגש עם הנשיא זלנסקי ממנו שמע על הציפיות הגדולות שהאוקראינים תולים בישראל. ההרצאה תלווה בתיעוד דרמטי בלעדי מימי המלחמה

הרצאה שביעית: 4.7.2022

הרב שי פירון שר החינוך בממשלה ה-33: קו התפר

ההרצאה מציעה סדר יום חדש לישראליות משותפת .סדר יום של תיקון ותקווה.בהרצאה ננתח את השבטיות, את ההתפלגות ואת התשתית ליצירתה של חברה ישראלית מגובשת שלא מבוססת על תודעת ביטחון והישרדות.

הרצאה שמינית: 11.7.2022

יוסי יהושוע הפרשן הצבאי של ידיעות אחרונות ו- ynet

"האם ננצח במלחמה הבאה והאם צה״ל הוא צבא העם?"

האיומים על מדינת ישראל והאם ישראל מוכנה לקראת עימות רב זירתי. המלחמה הגלויה והחשאית המתנהלת בימים אלה בין ישראל לאיראן, איך יראה המזרח התיכון עם איראן גרעינית? האם ניצחנו במבצע ׳שומר החומות׳?
למה רק כמחצית מבני הנוער מתגייסים לצה״ל ? מי משתמט ומאיזה סיבות? האם צה״ל צריך ורוצה את החיילים החרדים? איך מתמודדים עם בריחת המוחות מהיחידות הטכנולוגיות לשוק הפרטי ולמה תושבי הפריפריה לא מגיעים ל 8200?

הרצאה תשיעית 18.7.2022

טל פרידמן קומיקאי, שחקן, תסריטאי, מוזיקאי ומדבב

מה למדתי מהבת שלי

לאחר ניסיונות רבים להביא ילדים עם אישתו, השניים אימצו שני ילדים, אחת מהן היא תמר, שכשהייתה תינוקת אובחנה כסובלת מאוטיזם ופיגור. בהרצאה, טל פרידמן מקלף, את שכבות ההומור, ומשתף את הקהל במסע האבהות המטלטל שלו- איך הילדה “הלא מושלמת שלו” לימדה אותו מי הוא - הגיגי לב על הכלה, קבלת האחר, שונות ואופטימיות זעירה. מסע סוחף, מרגש, קצת מצחיק ובעיקר חשוב!

הרצאה עשירית 25.7.2022

צופית גרנט עיתונאית, מנחת טלויזיה ושחקנית

לוקחת נשימה-איך לפתח חוסן אישי בתקופת משבר

בהרצאתה עומדת צופית, חשופה יותר מאי פעם, ופותחת את כל הקלפים. בשפה קולחת והומור מושחז היא מובילה את הצופים בין שבילי חייה, כאשר סיפורה המרתק הוא רק תשתית לסט הכלים והתובנות שהיא אספה בדרך. כלים המכריחים כנות מלאה ומבט פנימי חד, אשר באמצעותם היא יצרה את החוסן האישי שלה ובעזרתם היא מסייעת לאחרים לקום כמו עוף החול, תהיינה הנסיבות אשר תהיינה.

הרצאה אחת עשרה 1.8.2022

פרופ' ירון זליכה לשעבר החשב הכללי של מדינת ישראל

כלכלת ישראל-גן עדן או גיהנום

מצבה הכלכלי-חברתי של ישראל והקשר שבין המדיניות הכלכלית לבין שינויים בקצב הצמיחה, ברמות המחירים ובשיעורי העוני. פרופ׳ זליכה יגע בנושאים כמו רמת התחרותיות במשק, העיוותים בשוק ההון והפנסיה, אי השוויון במיסוי, האפליה כנגד עסקים קטנים ובינוניים, המשבר בשוק הדיור, אופק הצמיחה והשחיתות השלטונית במטרה לגרום לציבור להבין טוב יותר מהם הכוחות המניעים את הכלכלה ופתרונות קונקרטיים שיכולים להביא לדעתו את ישראל לצמיחה ולרווחה בנות קיימא.

הרצאה אחרונה 8.8.2022

פרופ' יורם יובל פסיכיאטר, פסיכואנליטיקאי, סופר, מנחה, חוקר

סודות הזיכרון: על פלאי הזיכרון האנושי

בהרצאה נצא למסע בעקבות הזיכרונות שלנו. מה זה בעצם זיכרון? האם הזיכרון הוא מחסן או בית חרושת? מדוע לא תמיד ניתן לסמוך עליו? ואיך אפשר לשמור עליו ולשפר אותו? פרופ' יובל מסביר כיצד בנוי הזיכרון האנושי וכיצד הוא מקודד במוח .מספר על אנשים שאינם יכולים לזכורואנשים שאינם יכולים לשכוח, עורך לנו
היכרות עם ד"ר אלצהיימר ונותן עצות שיעזרו לנו לא לפגוש אותו בהמשך החיים.

*ביטול מנוי יתאפשר עד ליום 22.5.2022. לאחר מכן אין ביטולים ואין החזר כספי

*אין ביטול חלקי והחזר כסף בגינו

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים